Hozzáadom a kedvencekhez
Hivatali ügyintézés

Tisztelt látogatónk!

Köszöntjük hivatalunk tájékoztató oldalán.

A hivatalunk címe: 2700 Cegléd Petőfi u. 6.

Telefon/fax:06-53-310-059

E-mail címünk: iroda.refcegledujvaros(kukac)gmail(pont)com

Hivatalunk ügyfélfogadási ideje: Hétfőtől-Péntekig 9-12 óra között.

Hivatali időn kívüli ügyintézésre csak indokolt, kivételes esetben, előzetes időpont egyeztetés után van lehetőség.

Kérjük, hogy válasszon a menünkből, és olvassa el a tájékoztatást az intézendő ügyével kapcsolatban.

Amennyiben nem talál választ oldalainkon kérdéseire, örömmel állunk rendelkezésére elérhetőségeinken.

Menüpontok

Keresztelés ügyintézés

Házasságkötés ügyintézés

Egyházfenntarói járulék befizetése

Adományok befizetése

Temetés ügyintézés

Sírhelyek ügyintézése


Keresztelés

Hogyan leszünk a keresztyén Egyház tagjai?
Krisztus maga is megkeresztelkedett és később megparancsolta a keresztelés gyakorlását. Így az Egyház a missziói parancsnak engedelmeskedik, amikor megkereszteli azokat, akik hozzá akarnak tartozni. A missziói parancs egyben a keresztelési parancs is:

"Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön. Elmenvén azért, tegyetek tanítványokká minden népeket, megkeresztelvén őket az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevében. Tanítván őket, hogy megtartsák mindazt, a mit én parancsoltam néktek: és ímé én ti veletek vagyok minden napon a világ végezetéig. Ámen! " ( Máté 28, 18-20)

A keresztség egyszerűen fogalmazva: Szövetség Istennel. Isten kezdeményezi ezt a szövetséget, és biztosak lehetünk abban, hogy Ő mindvégig hűséges marad hozzánk!
A keresztség annak a jele, hogy az élő Istenhez tartozunk, az Ő tulajdonai vagyunk.

A megkeresztelés eredetileg a felnőttek folyóvízben való alámerítéseként történt. Ahogy a víz lemossa a külső szennyet, úgy tisztít meg Jézus Krisztus vére minden bűntől.
Maga a vízzel megöntés azt szimbolizálja, hogy Jézus Krisztus vére megtisztít minket a bűneinktől: ez az "újjászületés fürdője". Döntő jelentőségű a keresztelésben nem a víz, vagy annak mennyisége, hanem a keresztség igéje.: "....keresztellek az Atyának, a Fiúnak és a Szent Léleknek nevébe..."

Amint az Ószövetség külső, de korlátolt jele a körülmetélés, úgy az Újszövetség külső egyetemes jele a keresztség. Jézus megáldja az egészen kicsi gyermekeket. Az apostolok pedig megkeresztelték az első keresztyéneket az egész házuk népével, a gyermekekkel együtt.
Amikor mint egy kis gyermeket megkereszteltek bennünket, akkor Jézus Krisztus belépett életünk hajójába. Hajónk árbocán az Ő neve leng a tulajdonos felségjeleként (keresztyén= Krisztushoz tartozó). Jézus jelenléte életünk hajójában azonban csak akkor segít bennünket, ha a kormányt az Ő kezébe adjuk. Gyakran nagy viharokra van szükség ahhoz, hogy erre készek legyünk. Krisztus vár a kormány átadására! A Krisztusnak való tudatos és teljes átadás nélkül a gyermekkeresztség értéktelen marad.

Egy gyermek esetében a szülők vállalnak felelősséget Isten előtt, míg egy felnőtt már önként tud vallást tenni hitéről a keresztelés alkalmával.

Jézus mondja:
"Aki hisz és megkeresztelkedik, üdvözül; aki pedig nem hisz, elkárhozik" ( Márk 16, 16)

Keresztelés református szemmel

Nálunk reformátusoknál, a keresztség is a Bibliára épül, ezért az, nem egy szokás. Ebben is azt szeretnénk tenni, amiről Isten az Ő Igéjén keresztül beszél.
A valami másért való keresztelést (szokásból, hagyománytisztelet, családi béke, jól jöhet még, stb.) nem támogatjuk, mert arra nincs felhatalmazásunk a mi Urunktól Jézus Krisztusról. Becsapnánk azokat, akiket így keresztelnénk meg, mert ilyen keresztség nincs.

A keresztség szentség, latinosan sakramentum. Istennek mind az Ó-szövetség, mind az Új-szövetség idején voltak/vannak olyan dolgai, amikre úgy tekint, hogy azok különösen fontosak a számára, hozzá tartoznak, vagyis szentek.
Egyházunkban két dologra tekintünk ennyire Istenhez tartozónak: a keresztségre és az úrvacsorára. Mind a kettőt Jézus Krisztus rendelte el, és mindkettőhöz tartozik valami tárgyi megnyilvánulás.
Ha Istenfélelem van a szívünkben, ha követni akarjuk Jézus Krisztust, ha Istennel akarunk élni, ha komoly, feltett szándékunk, hogy a gyermekünket/gyermekeinket is Isten félelmére neveljük, ha azt szeretnénk, hogy minél jobban megismerjék Jézus Krisztust, akkor bátran kérjük, mert olyan dolgot akarunk megtenni, ami az Isten szándékával is egybeesik. Minden más esetben, olyan dologhoz akarunk hozzányúlni, ami az Isten számára fontos: SZENTSÉG.

A keresztség egyetemessége
Nincs olyan, hogy református keresztelés. A keresztelésben, ahol a Szentháromság Isten, az Atya, a Fiú és a Szent Lélek nevében keresztelnek meg valakit, mindenhol ugyanaz történik, még akkor is, ha a külsőségekben különbség van. A keresztelésben nem a külsőség számít. Ezért van az, hogy nem keresztelünk meg senkit sem újra.
A református egyházban a keresztelés az istentiszteleti közösségben történik. A keresztelés az istentisztelet része. Ezért kérjük a hozzátartozókat, hogy legyenek ott az istentiszteleten, mert közben szolgáltatjuk ki a keresztséget.

A keresztelés feltételei:

1. Legalább az egyik szülő református,
2. Érvényes házasság,
3. A keresztszülők meg legyenek keresztelve,
4. A fentieket igazoló dokumentumok,
5. A szülők vállalják, hogy gyereküket hittanoktatásra, majd konfirmációs előkészítőre fogják járatni,
6. Jelentkezés legalább 1 hónappal előtte.

Keresztelésre jelentkezni hivatalunk elérhetőségein lehet.

Keresztelés előtt a lelkipásztor személyes beszélgetésre hívja a hivatalába a kereszteltető szülőket és a majdani keresztszülőket.

Vissza a menüre

Református házasságkötés

Mit kell tudni egy jegyespárnak, ha a Cegléd-Újvárosi Református Egyházközségben szeretne házasságot kötni?

Isten Igéje szerint a házasság két egymást szerető ember - egy férfi és egy nő - egész életre szóló szövetsége. Mindketten felelősek a döntésükért, amellyel felvállalják a másikat, megosztják vele életüket, örömeiket és bánataikat. A Teremtő Isten egész életre szóló kapcsolatként tervezte a házasságot, - annak esetleges megromlásáért egyedül az embert terheli a felelősség. Isten azonban segítségét ajánlja fel mindazoknak, akik erre hűségesen kérik Őt, hogy e kapcsolat örömet, formálódást és áldást jelentsen mindkét félnek, s majdani gyermekeiknek.
A házassági szövetséget tehát két ember köti meg egymással, úgy azonban, hogy mindketten hozzák az Ádámtól és Évától örökölt romlott alaptermészetüket.
Az élő Isten újjáteremtő szeretetére van szükségük, hogy a házasságban mindvégig megmaradhassanak, - folyamatosan bocsánatot kérjenek, és bocsánatot adjanak egymásnak, ahogyan az élő Isten is megbocsát a bűnbánó embernek.
Ebből következik, hogy az egyházi esküvő nem "csodaszer", ha valaki nem bízik meg Isten segítő szeretetében, a szertartás önmagában nem segít rajta. Mégis óriási a jelentősége, hogy az Urat segítségül hívva, vagy a nélkül indul-e el egy házasság. Jézus Krisztus teljes isteni hatalmát, szeretetét és bölcsességét kínálja fel ma is minden hozzá forduIó embernek.
Ezért valljuk, hogy nem az a döntő kérdés, hogy valakinek hol történt a keresztelése, hanem az, hogy hisz-e a feltámadott Jézus Krisztusban, van-e élő kapcsolata vele vagy még nincs.
Hogy erről beszélgethessünk, minden jegyespárt jegyesoktatásra, és minimum két istentiszteletre elvárunk az esküvő előtt. Az időpontokat a lelkipásztorral kell egyeztetni.
A jegyesoktatás alkalmain szó esik Isten igéjéről, a Biblia tanításáról a házassággal kapcsolatban, a szertartás helyi szokásairól, az eskü szövegéről és minden egyéb hasznos tudnivalóról.

Jelentkezés református esküvőre.

Fontos, hogy a jelentkezéskor a polgári házasságkötés időpontja már le legyen foglalva.

Milyen időpontot válasszunk?
Az esketések általában szombati napon vannak, de lehetőség van más időpont választására is. Mivel egy-egy szombaton több esküvő is lehet, érdemes néhány hónappal korábban tisztázni az időpontot.

Mikor kérhetünk református esküvőt?
A Református Egyház megkívánja, hogy jegyespár egyik tagja, vagy mindketten református vallásúak legyenek. Amennyiben egyikőjük sincs megkeresztelve, vagy nem református, lehetőség van keresztelésre, vagy kereszteltek esetén felnőtt konfirmációra, ebben az esetben vegyék figyelembe, hogy a felkészítő tanfolyam néhány hónapot igénybe vesz, heti 1 alkalommal.

Kell-e esketés előtt jegyesoktatásra járni?
Igen. A jegyesoktatás 5 alkalomból áll. Ezeken az alkalmakon megismerhetik, hogy Isten mit tanít a házasságról, a boldog házasság titkairól. Beszélünk a házassági eskü jelentőségéről, megismerkedünk az eskü szövegével, megbeszéljük a szertartás menetét, annak részleteit.

Hol jelentkezhetünk?
A lelkészi hivatal elérhetőségein. Az esetleges előzetes telefonos, vagy internetes bejelentkezés után szükség van személyes találkozóra adategyeztetés, és a részletek megbeszélése miatt.

Vissza a menüre

Egyházfenntartói járulék.

A Biblia igéje a következő alapvetést mondja az adakozásról.
"Tudjuk pedig, hogy aki szűken vet, szűken is arat; és a ki bőven vet, bőven is arat.
Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében,ne kedvetlenül vagy kényszerűségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten." (2Kor 9, 6-7)

Mit jelent az egyházfenntartói járulék?

"Az egyház szolgálatainak ellátására törvényben szabályozott módon anyagi áldozatot kér és fogad el. Az egyháztag hitből fakadó kötelessége, hogy egyházfenntartói járulékot fizessen, amelynek mértékét a gyülekezet presbitériuma határozza meg - azonban nem lehet kevesebb, mint az egyháztag jövedelmének, nyugdíjának legalább 1%-a.
Az egyháztag abban az egyházközségben fizet egyházfenntartói járulékot, amelynek nyilvántartásában szerepel. A fokozatos testületek ajánlásokat fogalmaznak meg az egyházfenntartói járulék éves összegére vonatkozóan. A Presbitérium jogosult meghatározni a tárgyévi egyházfenntartói járulék minimális összegét, és döntését köteles az egyháztagokkal a tárgyév február 28. napjáig megismertetni." (forrás:MRE 2002 évi I. tv.)

Miért kell fenntartói járulékot fizetni?

Mert a gyülekezetek csak így tudják fenntartani magukat. A közhiedelemmel ellentétben sem az államtól sem az egyháztól nem kapnak a gyülekezetek pénzt a működésükhöz Tehát minden gyülekezet önfenntartó a gyülekezet tagjainak adományaiból tartja fenn magát!!

A gyülekezet mire használja fel a befizetett járulékot?

A lelkészi állás fenntartására, a gyülekezeti életre (konfirmáció, hitoktatás, missziói alkalmak, szeretetszolgálat, stb.), igazgatási kiadásokra (posta, telefon, irodaszerek, gyülekezeti könyvtár, stb.), gyülekezeti épületeink fenntartására (templom, parókia, gyülekezeti terem rezsi költségei) és felújítására, közalapi hozzájárulásra (amit az országos egyháznak fizetünk be), egyéb kiadásokra (egyházmegyei szeretetszolgálat, stb.).

Hogyan lehet befizetni?

Személyesen:
Parókián hivatali időben.
Templomban a vasárnapi istentisztelet után.
Kérésére felkeressük otthonában, és ott is befizetheti.
Banki átutalással a K&H Banknál vezetett: 10403129-49575157-49521000 számlára
Postai (rózsaszín) csekken.

Tisztelettel megköszönjük gyülekezetünk tagjainak minden eddigi adományát, hisz gyülekezetünk a perselyadományból, az egyházfenntartói járulékból, és a felajánlott egyéb adományokból tartja fent önmagát


Vissza a menüre

Adakozás

A Biblia igéje a következő alapvetést mondja az adakozásról.
"Tudjuk pedig, hogy aki szűken vet, szűken is arat; és a ki bőven vet, bőven is arat.
Mindenki úgy adjon, ahogyan előre eldöntötte szívében, ne kedvetlenül vagy kényszerűségből; mert a jókedvű adakozót szereti az Isten." (2Kor 9,6-7)

Miért van szükség az adományokra?
Mert a gyülekezetek csak így tudják fenntartani magukat. A közhiedelemmel ellentétben sem az államtól sem az egyháztól nem kapnak a gyülekezetek pénzt a működésükhöz Tehát minden gyülekezet önfenntartó a gyülekezet tagjainak adományaiból tartja fenn magát!!

A gyülekezet mire használja fel a befizetett adományokat?
A lelkészi állás fenntartására, a gyülekezeti életre (konfirmáció, hitoktatás, missziói alkalmak, szeretetszolgálat, stb.), igazgatási kiadásokra (posta, telefon, irodaszerek, gyülekezeti könyvtár, stb.), gyülekezeti épületeink fenntartására, és felújítására (templom, parókia, gyülekezeti terem rezsi költségei), közalapi hozzájárulásra (amit az országos egyháznak fizetünk be), egyéb kiadásokra (egyházmegyei szeretetszolgálat, stb.)
A céladományokat a meghirdetett kötött célokra használja fel a gyülekezet.

Milyen adományok vannak?

Névtelen perselyes adomány (perselypénz). Ezt a vasárnapi istentiszteletek és a hétközi bibliaórák végén lehet a kihelyezett perselybe elhelyezni. A persely felbontását, és megszámolását a presbitérium számvevő tagjai szigorú elszámolású jegyzékben rögzítik tanúk jelenlétében.

A befizető nevével könyvelt adományok. Ezekről az adományokról a befizetőnek nyugtát adunk.

Adomány Isten dicsőségére: Hálaadomány
Adomány Gyülekezeti életre: A gyülekezet mindennapi kiadásainak fedezésére adott adomány.
Céladományok: Meghirdetett célok támogatására adott adomány (ifjúsági, és gyermekmunka, hátrányos helyzetű családok megsegítése, épületek felújítása, karbantartása, téli fűtése, stb)

Hogyan lehet befizetni?

Személyesen:


Parókián hivatali időben.
Templomban a vasárnapi istentisztelet után.
Kérésére felkeressük otthonában, és ott is befizetheti.
Banki átutalással a K&H Banknál vezetett: 10403129-49575157-49521000 számlára
Postai (rózsaszín) csekken.

Tisztelettel megköszönjük gyülekezetünk tagjainak minden eddigi adományát, hisz gyülekezetünk a perselyadományból, az egyházfenntartói járulékból, és a felajánlott egyéb adományokból tartja fent önmagát

Vissza a menüre

Temetési ügyintézés

Tanácsoddal igazgatsz engem, és azután dicsőségbe fogadsz be engem. Kicsodám van az egekben? Náladnál egyébben nem gyönyörködöm e földön! Ha elfogyatkozik is testem és szívem: szívemnek kősziklája és az én örökségem te vagy, oh Isten, mindörökké! (Zsolt 73,24-26)

Szeretnénk tájékoztatást adni mindazoknak, akik elhunyt szeretteik temetésére készülnek.

Hogyan kezdjük az ügyintézést?
Mielőtt felkeresné lelkészi hivatalunkat, kérjük először valamelyik temetkezési vállalatot keresse fel, ahol majd a temetést megszervezik.
Ők jelentkeznek majd annál a református egyházközségnél, amelyiknek a területén az elhunyt élt, és egyeztetik az Önök által kért, általuk és a lelkészek által is vállalható temetési időpontot.
Ha valamelyik református temetőben szeretnék elhunytukat eltemetni, és van olyan megváltott sírhely a használatukban, amibe a temetés elvégezhető, kérjük, hogy keressék fel annak a temetőnek a temetőcsőszét (neve, elérhetősége a temetőben a csőszháznál ki van függesztve). Ő ad egy sírhelyazonosító cédulát, amire a sírhely hivatali azonosításához és a sírásási engedély kiadásához van szükség. Amennyiben még nincs sírhelyük, a temetőcsősz mutat Önöknek szabad sírhelyeket, amikből választhatnak.

Újvárosi Református temetőben levő sírhelyek esetén
Temetőőr: Molnár János(megbízott temetőőr)
Telefonszáma: 06-20-926-9786

Sírhely megváltás, újraváltás.
A Ceglédi Református temetőkben lévő sírokat minden ceglédi református lakos annak a református egyházközségnek a hivatalában válthatja meg, illetve válthatja újra, amelyiknek a területén bejelentett állandó lakcíme van, vagy elhunyt esetén, ahol lakott. Itt kell a temetést is intézni. Nem ceglédi lakos esetében ott kell a sírhely megváltását intézni, amelyik egyházközség lelkészének szolgálatát kérik a temetésnél. Más felekezetű és polgári szertartás, kérésekor az Újvárosi Református temető esetén a Cegléd-Újvárosi Református Egyházközség Hivatalát (Cegléd Petőfi u.6. (53-310-059) keressék fel.Más felekezetű, vagy önkormányzati temetők esetén a sírhelyeket az adott temető fenntartójánál kell megváltani.

A Ceglédi Református temetők sírhely megváltási árairól honlapunk Sírhely megváltás, újraváltás, sírhely árak menüpont alatt tájékozódhatnak
Abban az esetben amikor a sírhely megváltott ideje ( sirhely 25 év, alulépítéses kripta 60év, felülépítéses kripta 100év) még nem járt le, kérjük hozzák magukkal a sírhely megváltást igazoló befizetési nyugtát. Temetés esetén a sírhely árának azt az időarányos részét kell megfizetni, ami a teljes megváltott időből eltelt. Így a teljes megváltási idő a temetéstől újraindul.

Amikor a temetkezési vállalatnál végeztek, és a sírhely is rendezve van a temetőben, kérjük, hogy keressék fel a Lelkészi hivatalt, az ügyintézés folytatása miatt.

Ügyintézés a Lelkészi hivatalban:
A Lelkészi hivatalban szükség lesz néhány személyes adat felvételére az anyakönyvezés miatt. (halálozás helye, ideje, a halálozás oka, az elhunyt neve, születési adatai, állandó lakhelye, vallása, foglalkozása, valamint az orvos vagy kórház által kiadott "Halottvizsgálati jegyzőkönyv" másolata). Itt egyeztetve lesz, hogy milyen szolgáltatásokat kérnek a temetési szertartás alatt ( harangozás /egyszeri, többszöri/, kántor vagy kántus /több tagú énekkar/, ), valamint itt kell kifizetni a sírhely megváltás, vagy hosszabbítás díját, valamint a szertartás költségeit.
A lelkipásztorral való beszélgetés alkalmával egyeztetik a szertartás menetét, beszélgetnek az elhunyt életéről, annak fontosabb eseményeiről, családjáról, örömeiről, bánatairól, mindenről, amiről szeretnék, ha megemlékeznének a szertartás alatt. Kérjük, hogy sorolják fel a hozzátartozókat név nélkül, rokonsági fok szerint, akiktől szeretnék, ha búcsúztatná a lelkész az elhunytat.
Hasznos, ha már előre összeállítják az élettörténetet és a hozzátartozók felsorolását.

A temetést követő vasárnapra meghívjuk a családot istentiszteletünkre, ahol megemlékezünk az Önök elhunytjáról, és a gyülekezet közösségében imádkozunk mindazon családtagokért, akik a gyász fájdalmát hordozzák.

Vissza a menüre

Tájékoztató Sírhelytulajdonosoknak

Felhívjuk figyelmüket néhány szabályra a temető működésével kapcsolatban.
Az 1999 XLIII.törvény és a 145/1999(X.1) Korm. rendelet szabályozza a temetők működtetését.

1.A sírhely feletti rendelkezési jog

A sírhelytulajdon - megváltással szerzett rendelkezési jog - amit egy bérleti jogviszonyhoz hasonlíthatjuk.
A sírhelytulajdonos addig rendelkezik a sírhellyel, amíg - a törvényben meghatározott feltételek mellett - megváltotta a sírhelyet.

A sírhely feletti rendelkezési jog a megváltási idő lejárta előtt újra megváltható az előírt teljes időre.

A megváltási idő lejártát követően - szintén törvénnyel szabályozott módon - a sírhellyel és a rá épített sírjellel (sírkő, kopjafa, stb.) kapcsolatos rendelkezési joga megszűnik.

Az újra meg nem váltott sírhellyel és a rajta lévő felépítménnyel a lejárattól számított egy év türelmi idő után a temető tulajdonosa rendelkezik, ill. tulajdonába mennek át.

Kivételt képeznek a védett (történelmi, és egyházi, lelkész) sírok.

A sírok használati ideje 25 év, az alulépítésű kriptáké 60 év, a felülépítésű kriptáké 100 év. A lejárt sírok és kripták újra temetésre kerülnek, ha a hozzátartozók nem váltják meg.
Temetőnkben rátemetés csak kivételes esetben lehetséges, mert a korábbi temetéseknél elhelyezett koporsókat nem helyezték elég mélyre a rátemetéshez, ezért ajánlott családtagoknak dupla sírhelyet váltani. Az előre váltott sírhelyet kérjük jól látható módon megjelölni, a biztos megőrzés érdekében.

A nyugvási időt (használati időt), s így a sírral való rendelkezési jogot meg kell váltani. A megváltott nyugvási időn belül a sírhelytulajdonos tudta és jóváhagyása nélkül a sírba sem temetni, sem arra sírjelet építeni nem lehet!
A sírhelytulajdon (sírhely feletti rendelkezési jog) öröklésére az általános örökösödési jogszabályok az irányadók.

2. Sírhely megváltás, újraváltás.

A Ceglédi Református temetőkben lévő sírokat minden ceglédi református lakos annak a református egyházközségnek a hivatalában válthatja meg, illetve válthatja újra, amelyiknek a területén bejelentett állandó lakcíme van. Nem ceglédi lakosok, más felekezetű ceglédi lakosok valamint polgári szertartás, és újraváltás esetén az Újvárosi református temetőben levő sírok megváltásához a Cegléd-Újvárosi Református Egyházközség Hivatalát (Cegléd, Petőfi u.6. (53-310-059) keressék fel.
Temetéskor vagy újraváltáskor a temetőőr által kiállított sírcédulával keressük fel a területileg illetékes Egyházközség Hivatalát.

Kérjük, vegye figyelembe, hogy temetés esetén a sírhelynek kötelezően megváltandó nyugvási ideje 25 év, amit a beletemetés napjától számítunk.
Az alulépítésű kripta megváltási ideje 60 év, a felülépítésű kriptáé 100 év. A kriptákat nem kell minden temetés alkalmával újraváltani csak a megváltási idő lejárta után.
Amennyiben már megváltott sírba történik temetés, úgy a sírhely nyugvási idejét a fentiek figyelembe vételével meg kell hosszabbítani.

3.Sírhelyek meghatározása, fenntartása:

A sírok alapterületük szerint lehetnek egy vagy többszemélyes sírok, attól függően, hogy hány koporsót kívánnak a későbbiekben egymás mellé helyezni. A megváltási díj a többszemélyes sírok esetében arányosan nő. A megváltáskor, vagy nyugvási idő meghosszabbításkor a többszemélyes sírt egy egységként kezeljük, tehát a teljes sírt kell megváltani, függetlenül attól, hogy melyik részébe történik temetés. A többszemélyes sírokról később nem választható le rész, kivéve, ha a sírhely nyugvási ideje lejárt, s biztosítható a leválasztott rész önálló sírként való értékesítése.
Lehetőség van előre megváltani sírhelyeket. A kettős sírhely váltásakor mindkét sírhelyet meg kell váltani.

A temetkezésre megváltott sírhely magánszemélyek között csere vagy adásvétel tárgya nem lehet.
A temetkezési helyek bérlője további használatba, vagy bérletbe nem adhatja, azt semmilyen formában el nem idegenítheti, és nem terhelheti meg. Nem minősül a sírhely használatba adásának a bérlő által kijelölt személy sírba temetése.

A sírokat és a még fel nem használt sírhelyeket és azok környékét valamint a közlekedő utakat egész évben gondozni köteles a megváltója. A sírok növénnyel díszítését, ápolását a hozzátartozók végzik, vagy megbízással másokkal is végeztethetik.

A temetőben elhelyezett virágok, tárgyak, síremlékek megrongálásáért esetleg eltulajdonításáért, vagy elemi csapásból eredő károkért a temető fenntartója felelősséggel nem tartozik.

Sírhelyről való lemondás:
Amennyiben a sírhely megváltási ideje lejár, és nem kívánja azt újraváltással meghosszabbítani, a lelkészi hivatalokban egy lemondó nyilatkozat kitöltésével, és aláírásával lemondhat róla. Ezzel elkerülheti azt a kellemetlenséget, amikor a régebben lejárt rendelkezési jogú, és újra nem váltott sírok újratemetésre kerülnek.

A temetővel kapcsolatos mindennemű felvilágosításért, vagy bármiféle panasszal első fokon a temetőőrhöz, másod fokon a temető fenntartójához lehet fordulni.

A Cegléd-Újvárosi Református temető fenntartója:

Cegléd-Újvárosi Református Egyházközség
Cegléd Petőfi u. 6.
Tel:06-53-310-059
Hívatali ügyfélfogadási órák: Hétfőtől péntekig: 09:00-12:00

Temetőőr: Molnár János(megbízott temetőőr)
Telefonszáma: 06-20-926-9786

A Ceglédi Református Egyházközségek közös kezelésében levő temetők sírhely árai.

Sírhelyek megváltási díjai Cegléd Város Református temetőiben: 25 évre

Kiemelt egyes sírhely 25.000.-Ft ( 1.000.-Ft/év)
Kiemelt dupla sírhely 50.000.-Ft (2.000.-Ft/év)
Kiemelt tripla sírhely 75.000.-Ft (3.000.-Ft/év).
1.osztályú.egyes sírhely 15.000.-Ft (600.-Ft/év)
1.osztályú. dupla sírhely 30.000.-Ft (1.200.-Ft/év)
2.osztályú.egyes sírhely 12.500.-Ft (500.-Ft/év)
2.osztályú. dupla sírhely 25.000.-Ft (1.000.-Ft/év)
Kripták megváltási díjai Cegléd Város Református temetőiben:

Alulépítéses kripta: 20.000Ft/m2 60 évre
Felülépítéses kripta: 30.000Ft/m2 100 évre

Sírkő beszállítási, felállítási, építési munkához engedély:
Egyes sír: 5.000.-Ft
Dupla sír: 7.000.-Ft
Tripla sír, kripta. 10.000.-Ft

Vissza a menüre

Facebook oldalunk
Google
"Boldogok a tiszta szivűek, mert ők meglátják az Istent." Máté 5, 8
www.ref-cegledujvaros.hu | Készítette: Az Internet munkacsoport

Valid CSS! Valid XHTML 1.0 Transitional

.

Access denied for user ''@'localhost' (using password: NO)